Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. Zadanie certyfikacyjne na miesiąc grudzień 2022r.: Świąteczne dbanie o relacje… Dzieci (i nie tylko) ratują Gwiazdkę!

Zadanie grudniowe wykonywaliśmy na różne sposoby, a wszystkie z nich przyczyniły się do budowania pozytywnych relacji w naszych klasach i w społeczności szkolnej. W miesiącu grudniu, zorganizowano zajęcia wychowawcze i warsztaty z wykorzystaniem ćwiczeń projektowych oraz scenariusza „Dzieci ratują Gwiazdkę”. Uczniowie wykonywali piękne integracyjne łańcuchy, kalendarze, papier świąteczny, listy świątecznych życzeń dla dzieci i dorosłych. Tworzono kalendarze adwentowe z zadaniami do realizacji w poszczególnym dniu i tygodniu, np. klasa Vb, w ramach zadań z kalendarza wypełniała zadania takie jak np. pójście na zimowy spacer, zrobienie dobrego uczynku, a także wspólne obejrzenie filmu pt. „Mały Książe”. Dodatkowo zorganizowano przedstawienie Mikołajkowe, Mikołajkowa akcję czytelniczą w szkolnej bibliotece, warsztaty dekorowania pierniczków, warsztaty bożonarodzeniowe w Muzeum im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Odbyły się także działania takie jak: wspólne zdobienie korytarzy i klasopracowni szkolnych, wykonywanie kart świątecznych i ozdób świątecznych, Jasełka szkolne, śpiewanie kolęd, wigilie klasowe. Uczniowie klas czwartych „ratowali Gwiazdkę” podczas kuligu integracyjnego, zorganizowanego przez rodziców i nauczycieli w okolicznej, malowniczej Maziarni. Zadanie grudniowe miało także wymiar edukacyjny; grupy terapeutyczne wykonały projekt pt. „Choinki z zasadami”, podczas którego tworzyły choinki z zasadami pisowni oraz z zasadami zachowania, zaś uczniowie klas ósmych, podczas kółka matematycznego wykonali dla młodszych kolegów nietypową choinkę-„przypominajkę” utrwalającą tabliczkę mnożenia.
W wykonanie zadania grudniowego zaangażowało się wiele klas i grup, a na szczególne wyróżnienie zasługują:
-Klasa 1b-wych.p. Renata Paczała,
-Klasa 2a-wych.p. Małgorzata Serafin,
-Klasa 2b-wych.p. Monika Korneluk,
-Klasa 2c-wych. p. Joanna Nazar,
-Klasa 3a-wych. p. Katarzyna Sztuk,
-Klasa 4a-wych. p. Monika Czulak,
-Klasa 4c- wych. p. Justyna Przybik,
-Klasa 5b- wych. p. Marta Lackowska,
-Klasa 6b- wych. p. Ewa Filipowicz-Sidorczuk,
-Klasa 6c-wych.p. Anna Lewandowska,
-Klasa 8c-wych.p. Monika Anigacz,