SPOTKANIE Z INSTRUKTORAMI WĘDKARSTWA

22.06.2022 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z instruktorami wędkarstwa. Panowie:  Sławomir Szczepanik, Arkadiusz Cieśla, Krzysztof Załoga w bardzo ciekawy sposób przybliżyli uczniom informacje na temat gatunków ryb występujących w naszych wodach oraz sprzętu wędkarskiego. Uczniowie mieli możliwość wzięcia do ręki wędki, podbieraka, spławików i sztucznej przynęty. Dowiedzieli się też, skąd biorą się perły i jak odróżnić prawdziwe od sztucznych. Swoją zręczność i cierpliwość dzieci sprawdzały podczas zabawy „łowienia” ryb.

Instruktorzy zapoznali uczniów z regulaminem połowu ryb oraz obowiązujących okresach ochronnych. Ogromną radość sprawiło dzieciom dotknięcie spreparowanego sandacza oraz skecz o śpiącym wędkarzu. W nagrodę za aktywność każdy uczeń mógł wsiąść do pontonu, czyli loży wędkarskiej.

Panowie przypomnieli uczniom jak ważne jest dbanie o środowisko i przebywanie na świeżym powietrzu.

Miejmy nadzieję, że niektórzy „połknęli haczyk” i w przyszłości będą rozwijać swoje pasje związane z wędkarstwem.