XX Dzień Papieski w naszej szkole obchodziliśmy 19 października 2020r.

,, Totus Tuus”- to tytuł tegorocznego Dnia Papieskiego, który już po raz XX obchodzimy w Polsce. Z tej okazji 19 października po raz pierwszy w historii naszej szkoły akademia odbyła się inaczej, bez udziału publiczności. Z powodu reżimu sanitarnego i pandemii QVID-19 została nagrana w sali nr 3. Uczniowie z klasy II B i czterech dziewczynek z klasy IVA,B,C pod kierunkiem Pani Jolanty Podlewskiej i Pani Agnieszki Hałasy przygotowali montaż słowno-muzyczny. W programie artystycznym zwróciliśmy szczególną uwagę na miłość Karola Wojtyły do Matki Bożej. Uczniowie podczas apelu przybliżali postać Jana Pawła II, deklamowali wiersze a pięknym śpiewem pieśni m.in. Czarna Madonno, Kochamy Cię Janie Pawle II uświetnili nasz apel. Naszą akademię ubogaciła prezentacja multimedialna ukazująca zawierzenie życia Jana Pawła II Maryi.
Dekorację sali przygotowała Pani Arleta Kowalska i Pani Ewa Sidorczuk.