Podsumowanie obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu’2024”

W miesiącu lutym 2024r., w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, zorganizowano działania w ramach zgłoszonej inicjatywy organizacji lokalnych obchodów DBI „Działamy razem”. W klasach odbywały się zajęcia edukacyjne, dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, nauczyciele i rodzice otrzymali materiały edukacyjne a uczniów zaproszono do udziału
w konkursach profilaktycznych.
W ogłoszonym dla klas 1-3 indywidualnym konkursie plastyczno-literackim pt. „Ważna zasada bezpiecznego Internetu” nagrody zdobyli:
I miejsca: Zuzanna Przybylak z kl. 3a (konkurs literacki) oraz Laura Kusiak z kl. 2b (konkurs plastyczny)
II miejsce: Eliza Sułek z kl. 3b
III miejsce: Miłosz Raczyński z kl. 3b
Wyróżnienia:
1. Julia Bogucka z kl. 1b
2. Michał Zając z kl. 1c
3.Magdalena Chabros z kl. 2b
4.Eliza Foks z kl. 2b
5.Aleksandra Dragun z kl. 3c
6. Agata Rojek z kl. 3a
7.Zuzanna Korneluk z kl. 3a
8.Julia Michalczewska z kl. 3b
9. Nina Lewandowska z kl. 3b
W konkursie zespołowym dla klas 4-8 pt. „Bezpieczny Internet” uczniowie wykonywali plakat profilaktyczny oraz przystąpili do testu wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Po zsumowaniu punktów z obu konkurencji, wyłoniono zwycięzców w pionach poszczególnych klas.
W zespołowym konkursie „Bezpieczny Internet” nagrody zdobyli uczniowie klas:
Klasy czwarte:
I miejsce klasa 4b (wych. p. Małgorzata Szumiata) 43 punkty
II miejsce klasa 4a (wych. p. Monika Anigacz) 36,5 pkt
Klasy piąte:
I miejsca: klasa 5a (wych. p. Monika Czulak) 38 pkt i klasa 5c (wych. p. Justyna Przybik) 38 pkt
II miejsce: klasa 5b (wych. p. Arleta Kowalska) 37pkt
Klasy szóste:
I miejsce klasa 6c (wych. p. Monika Jakoś-Wór) 45 pkt
II miejsce klasa 6b (wych. p. Marta Lackowska) 41 pkt
III miejsce klasa 6a (wych. p. Edyta Miller-Wiatrowska) 13 pkt
Klasy siódme
I miejsce: klasa 7c (wych. p. Anna Lewandowska) 45,5pkt
II miejsce: klasa 7a (wych. p. Anna Suwała) 42,5 pkt
III miejsce: klasa 7b (p. Ewa Filipowicz-Sidorczuk) 39 pkt
Klasa ósma:
I miejsce klasa 8a (wych. p. Ewa Szostak) 39,5pkt
W konkursie przyznano nagrody indywidualne:
-za najwyższy wynik w teście wiedzy nagrodzono Szymona Pawłowskiego z kl. 5a,
-za postawę „fair play” podczas konkursu nagrodzono Kacpra Żura z kl. 6a.
Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami w dniach 5-6.03.2024r. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Miejską Hrubieszów w ramach programu „ Profilaktyka z (moją) klasą”. Koordynatorem Inicjatywy lokalnej DBI’2024 oraz organizatorem konkursów z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu” była p. Marta Kuczyńska, pedagog szkolny.
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie otrzymała pamiątkowe zaświadczenie o organizacji lokalnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2024r.”
Pamiętajmy o ważnych zasadach bezpieczeństwa w sieci oraz higienie cyfrowej na co dzień!