Światowy Dzień Zwierząt

Wolontariat to nie tylko niesienie natychmiastowej pomocy. To styl życia, którego uczymy się od najmłodszych lat. Tak też dzieje się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, gdzie prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu.
W ramach uwrażliwiania na krzywdę innych i nauki reagowania na trudne sytuacje nie tylko ludzi, ale i zwierząt SKW zorganizowało zbiórkę karmy dla zwierząt, która została przekazana do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu.
Nasze działania nie byłyby możliwe, gdyby nie nasi Darczyńcy, którzy odpowiedzieli na prośby i czynnie włączyli się w akcję. Jesteśmy wdzięczni za najmniejszy datek, bo nasze otwarte serca to mniej głodnych zwierząt i mniej zmartwionych ich losem opiekunów schronisk.
Pamiętajmy codziennie, że uśmiech, podanie dłoni, drobny dobry uczynek to wkład w to, by świat wokół nas stał się mniej szary i wrogi. Dajmy sobie radość.