Zakończenie programu „Przyjaciele Zippiego”

Dnia 04.04.2019r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie odbyło się podsumowanie
i uroczyste zakończenie realizacji rekomendowanego programu profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”. W bieżącym roku szkolnym uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy 2b, którzy uczyli się ważnych umiejętności takich jak:

-rozpoznawanie własnych uczuć i rozmawianie o nich,

-mówienie tego, co chce się powiedzieć,

-uważne słuchanie,

-proszenie o pomoc i pomaganie innym,

-nawiązywanie i utrzymywanie przyjaźni,

-radzenie sobie z samotnością, odrzuceniem, przemocą,
-rozwiązywanie konfliktów i przepraszanie,

-radzenie sobie ze zmianą i stratą,

-adaptowanie się do nowych sytuacji.

Bohaterem programu „Przyjaciele Zippiego” jest patyczak Zippi, którego pokochały dzieci na całym świecie. Program przebiega pod patronatem organizacji Partnership for Children.
W Polsce propaguje go Centrum Pozytywnej Edukacji. Uczniowie klasy 2b spotykali się na zajęciach z Zippim w czwartki, począwszy od miesiąca października 2018r. do kwietnia 2019r. Podczas zajęć pracowali metodami aktywnymi; praca w grupach, scenki dramowe, twórczość plastyczna. Każdy uczeń otrzymał zeszyt ćwiczeń oraz komplet materiałów, które sfinansowała Gmina Miejska Hrubieszów w ramach realizacji programu „Elementarz profilaktyki”.
Program „Przyjaciele Zippiego” przyniósł małym uczestnikom wiele korzyści w sferze emocjonalno-społecznej, wyposażył uczniów w pożyteczne umiejętności z zakresu prawidłowych postaw prospołecznych oraz zapewnił im miłe wspomnienia.

Dziękuję pani Katarzynie Sztuk, wychowawczyni klasy oraz rodzicom uczniów z kl. 2b za współpracę i pomoc w realizacji programu.

 

              Realizator programu „Przyjaciele Zippiego”, pedagog szkolny, Marta Kuczyńska

no images were found