Dzień Patrona już za nami…

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w obchody Dnia Patrona Szkoły. Była to doskonała okazja do przedstawienia Bolesława Prusa w różnych odsłonach. Doceniamy zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Wiele inwencji twórczej wymagały od młodzieży zarówno pokazanie się w konkursie FOTOSTORY z Prusem, jak i poetyckim czy plastycznym. Zostało to zauważone przez władze naszego miasta. Pani Burmistrz ufundowała upominki, które zostaną wręczone przy okazji najbliższej uroczystości szkolnej.
19.05.2020r. o godz. 13.00 zostały również złożone kwiaty pod pomnikiem Bolesława Prusa w Parku Miejskim przez panią Burmistrz Martę Majewską i przedstawicieli uczniów SP Nr 1. Bardzo dziękujemy pani Marii Duławskiej , byłej nauczycielce języka polskiego naszej szkoły, za napisanie pieśni okolicznościowej oraz panu Marianowi Szewera za skomponowanie do niej muzyki. Być może wkrótce usłyszymy tę pieśń w wykonaniu naszych uczniów.
Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zaprezentujemy jeszcze lapbooki o Bolesławie Prusie wykonane przez uczniów klasy 6 c.

praca ucznia