Warsztaty radiowe

Uczniowie klasy 6b wzięli udział w warsztatach radiowych dla uczniów szkół podstawowych  „Włącz REC: Radio, Edukację i Czas na rozwój!” Zajęcia prowadziła absolwentka naszej szkoły Paulina Belina razem z Aleksandrą Szabat i Sebastianem Borkiem oraz nauczycielką Joanną Szabat.

Redaktorzy szkolnego radia RTM Staszic przybliżyli uczniom specyfikę pracy w studio oraz zapoznali ich z możliwościami, jakie daje szkolne radio wyposażone w profesjonalny sprzęt do nagrań i prowadzenia audycji na żywo. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli krótki filmik o pracy w radiowym studio. Następnie próbowali swoich sił w pracy z mikrofonem oraz z programem do obróbki plików dźwiękowych. W scenariuszu warsztatów znalazły się również elementy gry, rywalizacji i oczywiście drobne upominki dla najaktywniejszych uczniów.

Dziękujemy licealistom za wspólnie spędzony czas i możliwość poznania pracy dziennikarza radiowego.