Podopieczni pana Leszka Kryszczuka

Podopieczni Leszka Kryszczuka – instruktora sekcji Modelarstwa Lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie mieli wyjątkową okazję rywalizować pod ziemią – w kopalni soli w Bochni.

W ostatni weekend rozegrano ostatnie w tym roku zawody Modeli Halowych, areną zmagań zawodników była hala sportowa zlokalizowana w kopalni soli na głębokości 250 m pod ziemią. Warunki panujące w tym miejscu są optymalne, żadnego ruchu powietrza, a temperatura stała ok. 180C.

W konkurencji F1N młodzików wystartowali Karol Szumiata i Filip Pasieka, w klasyfikacji juniorów młodszych Mateusz Mięczak, a wśród juniorów Jakub Wezgraj, który stanął na najwyższym stopniu podium i Kacper Kaczmarek zajął III miejsce.

W dniu 08.12.2019r. modelarze udali się na Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych w Niepołomicach, gdzie i tam odnieśli sukcesy. Karol Szumiata zajął III miejsce w kategorii wiekowej młodzików, a w kategorii juniorów wygrał Kacper Kaczmarek, który zdobył główna nagrodę w postaci modelu szybowca.