Kampania „Pola Nadziei”

9 października wolontariusze naszej szkoły włączyli się w inaugurację kampanii „Pola Nadziei” organizowanej przez Hospicjum Santa Galla. W ramach akcji, której symbolami są żonkile, nasi uczniowie wysadzili cebulki kwiatowe przed szkołą. Akcja ma na celu wsparcie hospicjów, jak i szerzenie świadomości na temat opieki paliatywnej, a nasza szkoła jak co roku angażuje się w ten projekt.
Żonkile, które kwitną, zapewniają międzynarodowy symbol nadziei, solidarność i wsparcie dla osób chorych terminalnie przebywających pod opieką hospicjum.
Kampania „Pola Nadziei” nie tylko pomaga pozyskać fundusze na działalność hospicyjną, ale także kształtuje wrażliwość na skutki, edukując na temat opieki paliatywnej. Wspólne sadzenie cebulek to wyraz naszej jedności z ludźmi, którzy zmagają się z chorobą oraz z ich rodzinami.

Dziękuję naszym wolontariuszom za ich wkład i poświęcenie. Opiekun SKW Anna Karkuszewska