Spotkania z funkcjonariuszem Policji

W dniu 10-11 września w naszej szkole odbyły się spotkania rodziców oraz uczniów z funkcjonariuszem Policji aspirantem sztabowym Edytą Krystkowiak, która poprowadziła zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie. Wydarzenie to miało na celu zwiększenie świadomości zarówno dorosłych, jak i dzieci na temat zagrożeń, które mogą czyhać w sieci.
Podczas spotkania poruszony zastał temat cyberprzemocy. Wyjaśniono czym jest definiowana przemoc rówieśnicza w sieci. Omówiono na wybranych przykładach zakres odpowiedzialności nieletnich oraz jakie środki wychowawcze może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich, za popełnione czyny karalne i przejawy demoralizacji.
Coraz częstsze zjawisko hejtu w sieci zarówno wśród dzieci i młodzieży ale także dorosłych osób, jest jednym z nowych wyzwań z jakimi muszą zmierzyć się pedagodzy, placówki oświatowe, a także organy ścigania. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice monitorowali aktywność swoich pociech w Internecie i stosowali odpowiednie narzędzia do kontrolowania treści, do których mają dostęp najmłodsi.