Zadanie certyfikacyjne za miesiąc marzec: Lęk, motywacja, Dzień Mózgu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.

W marcu, na zaproszenie Instytut Edukacji Pozytywnej, przystąpiliśmy do wykonywania kolejnego zadania certyfikacyjnego. W ramach wdrażania w naszej szkole działań profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zajęliśmy się „oswajaniem lęków” i czyniliśmy to w przyjaznej, zespołowej atmosferze. Uczniowie oglądali filmy, tworzyli komiksy, mapy myśli, rysunki tematyczne, kompozycje plastyczno-techniczne oraz koperty z gotowymi rozwiązaniami w przypadku pojawienia się strachu i lęku. W ruch poszły gry planszowe i bajki terapeutyczne. Dodatkowo uczniowie rozmawiali o swoich sposobach na motywację a ramach „Dnia Mózgu” zastanawiali się nad tym, jak dbać o sprawność naszych mózgów na co dzień. Podczas zajęć wychowawczych i zajęć terapeutycznych wykorzystaliśmy scenariusze i materiały, dostarczone w ramach naszego udziału w programie „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0”.
W obchodach „Tygodnia Mózgu” i „Dnia Mózgu” brała udział cała społeczność szkolna, ozdabiając gazetki ścienne i korytarze informacjami o tym właśnie święcie. W wykonanie zadania certyfikacyjnego zaangażowały się następujące klasy i grupy:więcej