Archiwum dnia: 2 kwietnia 2024

Zadanie certyfikacyjne za miesiąc marzec: Lęk, motywacja, Dzień Mózgu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.

W marcu, na zaproszenie Instytut Edukacji Pozytywnej, przystąpiliśmy do wykonywania kolejnego zadania certyfikacyjnego. W ramach wdrażania w naszej szkole działań profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zajęliśmy się „oswajaniem lęków” i czyniliśmy to w przyjaznej, zespołowej atmosferze. Uczniowie oglądali filmy, tworzyli komiksy, mapy myśli, rysunki tematyczne, kompozycje plastyczno-techniczne oraz koperty z gotowymi rozwiązaniami w przypadku pojawienia się strachu i lęku. W ruch poszły gry planszowe i bajki terapeutyczne. Dodatkowo uczniowie rozmawiali o swoich sposobach na motywację a ramach „Dnia Mózgu” zastanawiali się nad tym, jak dbać o sprawność naszych mózgów na co dzień. Podczas zajęć wychowawczych i zajęć terapeutycznych wykorzystaliśmy scenariusze i materiały, dostarczone w ramach naszego udziału w programie „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0”.
W obchodach „Tygodnia Mózgu” i „Dnia Mózgu” brała udział cała społeczność szkolna, ozdabiając gazetki ścienne i korytarze informacjami o tym właśnie święcie. W wykonanie zadania certyfikacyjnego zaangażowały się następujące klasy i grupy:więcej

Gala Wolontariatu

Dnia 20.03.2024 członkowie SKW wraz z opiekunami mieli zaszczyt uczestniczyć w Hrubieszowskiej Gali Wolontariatu organizowanej przez Panią Burmistrz Martę Majewską.
Obecność na Gali stała się dla nas wielką przyjemnością, gdyż jest to moment podsumowania całorocznej pracy hrubieszowskich Wolontariuszy. Spotkania takie są niezwykle pouczające; dają okazję do pochwalenia się własnymi działaniami i osiągnięciami oraz pozwalają na wymianę doświadczeń pomiędzy Wolontariuszami, których spectrum działania jest niezwykle szerokie.
Gala pokazuje, że Wolontariusze realizują się na różnych polach wspomagania i pomagania; od wspierania ludzi potrzebujących do opieki nad bezdomnymi zwierzętami.
Nam było szczególnie miło, gdyż w tym roku jako Szkolne Koło Wolontariatu zostaliśmy uhonorowani piękną statuetką potwierdzającą uznanie dla naszej organizacji.
Mieliśmy zatem okazję pochwalić się również tytułem Laureata w Ogólnopolskim Konkursie ZTU, w którym doceniono nasze konkursowe zdjęcie pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. więcej

Wielkanocna niespodzianka od uczniów należących do SKO

W duchu wielkanocnej radości i życzliwości uczniowie należący do Szkolnej Kasy Oszczędności podjęli inicjatywę przygotowania kartek wielkanocnych dla pracowników miejscowego Banku PKO BP. Ich celem było przede wszystkim wyrażenie wdzięczności za pracę, którą codziennie wykonują na rzecz społeczności oraz życzenie im radości i pomyślności z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Kartki świąteczne przygotowali: Eliza Foks klasa 2b, Zuzanna Chylicka klasa 1a, Remigiusz Dziadosz klasa 5a, Michał Zając klasa 1c, Mikołaj Zając klasa 5c, Michał Nowacki klasa 4a. Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie kartek, wykorzystując swoją wyobraźnię i kreatywność. Każda z kartek została starannie ozdobiona, a na ich powierzchni znalazły się zarówno tradycyjne motywy wielkanocne, jak i życzenia. więcej