Archiwum dnia: 2 czerwca 2022

Wycieczkowy konkurs fotograficzny

Podczas wycieczki do Warszawy zorganizowany został konkurs fotograficzny. Konkurs ogłosiła i przeprowadziła wspaniała pani pilot wycieczek – Elżbieta Dyczewska.  Uczniowie mieli za zadanie wykonać najładniejsze zdjęcie upamiętniające odwiedzane przez nas miejsca lub przedstawiające uczestników wycieczki.

Oto lista nagrodzonych super fotografów: więcej

Wiosenna wycieczka do Warszawy

Ostatnie dni maja uczniowie z klas 4b, 5c i 6a spędzili w Warszawie. Wycieczkę do stolicy naszego kraju rozpoczęliśmy od wizyty w Senacie. Wszystkim nam się bardzo spodobało to miejsce , szczególnie gdy mogliśmy zasiąść w fotelach na sali obrad.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam około 4 godzin, podczas których mieliśmy możliwość samodzielnego sprawdzania, testowania i świetnej zabawy. Czekało na nas ponad 450 eksponatów w tematycznych galeriach.  Poza tym mogliśmy zrobić zakupy w sklepiku oraz skorzystać z kawiarenki.

Mimo deszczowej pogody wybraliśmy się także na krótki spacer do Łazienek Królewskich. Lekki deszcz wcale nam nie przeszkadzał.

Po spacerze pojechaliśmy na nocleg do hotelu, gdzie czekała na nas obiadokolacja. Trudno było zasnąć po dniu pełnym wrażeń, ale to chyba typowe dla wycieczkowiczów. 😊 więcej

MAPA KARIER ZAPRASZA NA NAJNOWSZE WYDARZENIE!

Jak co miesiąc spotykamy się online w #ZawodowymStreamie, aby porozmawiać z gośćmi o ciekawych i przyszłościowych branżach oraz tematach związanych z rozwojem edukacyjno-zawodowym.

Dla młodych i ambitnych, których szczególnie interesują przedmioty ścisłe i poszukują innowacyjnego kierunku rozwoju kariery, mamy coś specjalnego! 6 czerwca i 8 czerwca spotkamy się NA ŻYWO ze specjalistami od energii atomowej! Będzie to świetna okazja, aby poznać specyfikę pracy w sektorze jądrowym, a i goście chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania! Wywiady będą realizowane we współpracy z Departamentem Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

II Memoriał im. Janiny Ewy Kitlińskiej

Z okazji 100 – lecia hrubieszowskiego sportu 31.05. 2022r.,  na stadionie HOSiR odbył się  II Memoriał im. Janiny Ewy Kitlińskiej.  Honorowy patronat nad imprezą objęła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Pani Marta Majewska,  zaś  organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie i Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Komunikat II Memoriał im. J.E. Kitlińskiej 2022

Link do zdjęć