Zadanie na miesiąc maj 2021r.w ramach „Szkoły Myślenia Pozytywnego”. Myślę pozytywnie – Radzenie sobie ze stresem

Temat stresu jest pod koniec roku szkolnego jak najbardziej aktualny wśród naszych uczniów i uczennic. W tym roku poza standardowymi napięciami związanymi z egzaminami, klasówkami i kartkówkami, dochodzą jeszcze stresy wywołane przedłużającą się izolacją w domach. Co wykonaliśmy w szkole, aby redukować stres szkolny? Oto nasze działania:
Działania klasy I a, IIa, IIIa- uczniowie poznawali techniki relaksacyjne i uczyli się regulacji oddechu poprzez specjalny dobór ćwiczeń oddechowych.
Działania klasy Va -klasa obejrzała krótką prezentację na temat stresu oraz wykonała mapę myśli na temat sposobów radzenia sobie ze stresem.
Działania klasy IVb: Klasa wzięła udział w zajęciach zdanych. Oglądali prezentację, infografiki dotyczące radzenia sobie ze stresem oraz poszukiwali swoich najlepszych sposobów na radzenie sobie z emocjami oraz ze stresem.
W grupie świetlicowej dzieci zastanawiały się czym jest stres. Uczniowie podawali, jaki wpływ na organizm ludzki ma stres, jak radzić sobie ze stresem i jak go redukować. Dzieci wykonywały rysunki a także ćwiczyły techniki redukcji stresu, ćwiczenia oddechowe, odliczanie oraz relaksację przy muzyce. Następnie obejrzały film jak wykonywać dziennik wdzięczności i zaplanowały wykonanie takiego dziennika. więcej