Archiwum dnia: 19 października 2024

Wystawa: Nauczyciele na przestrzeni lat – początek obchodów 60-lecia szkoły

Z radością informujemy, że w naszej szkole zainaugurowaliśmy obchody 60-lecia jej istnienia (główne uroczystości zaplanowane są na wrzesień 2025).

Pierwszym wydarzeniem z tej okazji jest wyjątkowa wystawa, na której można zobaczyć zdjęcia nauczycieli pracujących w naszej placówce na przestrzeni sześciu dekad.

Prezentacja zdjęć jest hołdem dla nauczycieli, którzy przez lata kształtowali kolejne pokolenia uczniów, przyczyniając się do rozwoju naszej szkoły. Fotografie ukazują, jak zmieniały się osoby, które każdego dnia towarzyszyły nam w nauce, pracy i wspólnym życiu szkolnym.

Wystawa stanowi początek wielu nadchodzących wydarzeń jubileuszowych, o których będziemy informować w aktualnościach na stronie internetowej naszej szkoły oraz w zakładce tematycznej 60 – lecie.

Wystawa została przygotowana przez p. Ewę Szostak, p. Renatę Danilczuk i p. Martę Lackowską.
Dziękujemy wszystkim, którzy udostępnili nam swoje zdjęcia.

Kącik Przyjaźni oraz naklejki tematyczne w naszej szkole

Z radością informujemy, że nasza szkoła wzbogaciła się o Kącik Przyjaźni – miejsce stworzone z myślą o integracji, rozmowach i budowaniu więzi między uczniami. Kącik znajduje się na korytarzu szkolnym na piętrze  i jest wyposażony w wygodne siedziska oraz regał, w którym są książki i gry planszowe. To przestrzeń, która ma inspirować do okazywania życzliwości, wspierania kolegów i koleżanek oraz przeznaczona jest do wspólnego spędzania czasu.

Ponadto, nasza szkoła stała się bardziej kolorowa dzięki naklejkom tematycznym, które pojawiły się na ścianach! Zostały one wybrane tak, aby upiększyć szkolne korytarze i wspólne przestrzenie. Naklejki przedstawiają różnorodne motywy, od inspirujących cytatów, po radosne grafiki związane z nauką. więcej

Światowy Dzień Zwierząt

W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Zwierząt zostały zorganizowane dwa konkursy: konkurs na najpiękniejsze przebranie „Mój ulubiony zwierzak” dla uczniów z klas 1-3 oraz konkurs fotograficzny „Zabawny pupil” dla klas 4-8.
4 października 2024 roku, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt chętne dzieci przyszły w przebraniach. Spotkały się w sali korekcyjnej, gdzie komisja konkursowa w składzie: Paulina Seweryn, Justyna Przybik i Angelika Nowak dokonała przeglądu i oceny zaprezentowanych kostiumów. Doceniła przede wszystkim pomysłowość i oryginalność stroju.
Wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce: Hanna Teterycz z klasy 1b,
II miejsce: Jakub Białosiewicz z klasy 1a,
III miejsce: Nikola Głowacz z klasy 2b,
III miejsce ex aequo: Konrad Dziadosz z klasy 1a .
Wyróżnienia: więcej

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniu 8 października 2024r.,w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie zorganizowano akcję czytelniczą dla najmłodszych pt. „CzytaMy z Bratkiem”. Bajki terapeutyczne „Ortograffiti z Bratkiem” były czytane przez miłośników czytania książek z klasy 4a: Natalię, Hanię, Zuzię K., Zuzię P. Adę, Julię, Polę, Agatkę i Alana. Uczestnikami tego miłego wydarzenia były dzieci z klas pierwszych, które z zainteresowaniem słuchały bajek o przygodach Bratka oraz odpowiadały na zadawane pytania do wysłuchanego tekstu. Uczniowie, którzy aktywnie słuchali bajek, otrzymali naklejki Klubu Ortograffiti. Pierwszoklasiści przekonali się o tym, że warto uczyć się czytania i pisania, czytać książki oraz nie poddawać się w sytuacji napotkanych trudności w szkole. więcej