Archiwum dnia: 16 października 2024

IV edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Mediacja sposobem na konflikt”-wręczenie nagród

W dniu 16.10.2024r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, podsumowano IV edycję konkursu, mającego na celu propagowanie idei mediacji i mediacji rówieśniczych wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Wzorem lat ubiegłych, wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa, Pani Marty Majewskiej oraz Prezesa Sądu Rejonowego w Hrubieszowie, Pana Adama Pisiewicza.
W IV edycji konkursu pt. „Mediacja sposobem na konflikt” nagrody zdobyli następujący uczniowie:
Szkoły podstawowe
I miejsce: Łucja Dorman, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie
II miejsce: Hanna Lipska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie
III miejsce: Lena Mizerska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mirczu
Wyróżnienia: więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym roku w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy 10 października 2024 r. Uczniowie już od rana składali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzenia i wręczali oryginalne prezenty przygotowane pod opieką pań z Małego Samorządu Uczniowskiego. Starsi uczniowie mieli możliwość pisemnego składania życzeń i podziękowań, wykonując plakaty na drzwiach sal lekcyjnych. Tego dnia został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Portret ulubionego nauczyciela”. Wytypowanie zwycięzców było niezwykle trudnym zadaniem dla jury, bowiem wszystkie prace plastyczne były piękne i niepowtarzalne.

Zwycięzcami zostali: więcej