Archiwum dnia: 16 października 2023

Obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji’2023

W dniach 02-06.10.2023r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie zorganizowano działania, mające na celu podnoszenie świadomości szkolnej na temat dysleksji rozwojowej. Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało: „Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie”.
Dnia 02.10.2023r. przygotowano gazetki informacyjne na korytarzach szkolnych, umieszczono informacje i plakaty na szkolnym profilu FB oraz wykonano wystawę książek, ułatwiających naukę czytania  i zakładek ortograficznych w bibliotece szkolnej.
03.10.2023r. odbyła się akcja „Starsi uczą młodszych”, podczas której odbyły się pokazy pomocy „Laboratoria Przyszłości”; uczniowie klas szóstych uczyli trzecioklasistów w jaki sposób zaprogramować drogę robota w aplikacji. więcej