Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu’2023, zorganizowanych przez Szkolny Klub Mediatora

W dniu 16.02.2023r. rozstrzygnięto szkolne konkursy, organizowane w ramach tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem konkursów było propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu w domu i w szkole oraz zapobieganie cyberprzemocy i uzależnieniom od komputera i telefonu.
Konkurs dla uczniów klas 1-3
„NASZ DOMOWY KODEKS INTERNETOWY”- indywidualny konkurs plastyczno-literacki dla uczniów i rodziców/opiekunów. Kodeks tworzyły dzieci wraz z członkami rodzin jako pracę wspólną, zawierającą zestaw zasad, dostosowanych do ich domowych ustaleń, dotyczących zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
Konkurs dla uczniów klas 4-8
„NASZ KLASOWY KODEKS INTERNETOWY”- konkurs plastyczno-literacki dla KLAS (wspólna praca). Zadaniem zespołów klasowych było wykonanie plakatu ilustrującego/opisującego zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, które są ustalone przez klasę wraz z wychowawcą.
Komisja konkursowa, składająca się z mediatorek rówieśniczych z klas VIIIb (Wiktoria Zając, Emilia Sobczuk, Basia Kłodzińska i Ola Piasecka) i VIIId (Karolina Jasińska, Ola Rząd, Wiktoria Iwan i Weronika Wysocka) nagrodziła i wyróżniła następujących laureatów: więcej