Archiwum dnia: 28 czerwca 2022

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2021/2022

Zakończyliśmy już rok szkolny 2021/2022. Warto podsumować ten czas, a szczególnie osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów. Nasi wychowankowie  uczestniczyli w bardzo wielu konkursach oraz zawodach sportowych różnego szczebla – także ogólnopolskiego oraz międzynarodowego.  Było tego naprawdę dużo i trudno wszystko wymienić, ale pewne największe sukcesy chcielibyśmy wspomnieć:

konkursy

– Kuratoryjny Konkurs Plastyczny ,,Kolory Niepodległości’’ – II miejsce Lena Niźnikowska

– Powiatowy konkurs plastyczny” Cztery pory roku kredką malowane – Wiosna”- nagroda Lena Niźnikowska

– Kangur Matematyczny- Wyróżnienia: Maria Stepaniuk, Szymon Pawłowski , Adam Szczur, Wiktoria Zając

– Ogólnopolski Konkurs z języka angielskiego „Words champion”- III miejsce Dawid Kański, Jakub Lackowski więcej

Pozytywny rok szkolny Jedynki z programem „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0”

W ciągu całego roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych, realizowano założenia ogólnopolskiego programu w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży pt. „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0”. Program ten, którego organizatorem jest Instytut Edukacji Pozytywnej, przebiega pod patronatem MEN, Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025. W ramach programu odbywa się: wykonywanie przez szkołę comiesięcznych zadań w ramach programu certyfikacyjnego dla szkół oraz edukacja uczniów, nauczycieli i rodziców w celu zapobiegania wystąpieniu problemów psychicznych u dzieci i młodzieży.
Szkoła na bieżąco może korzystać z indywidualnej opieki eksperckiej, pomocy specjalistów z Poradni Zdrowia Psychicznego Online, konsultacji, a także ze szkoleń, webinarów i superwizji. W roku szkolnym 2021/2022, zespoły i grupy, pod opieką nauczycieli i wychowawców, wykonywały comiesięczne zadania certyfikacyjne, z których koordynator składał raport na indywidualnej platformie kontaktowej dla szkół. W ramach udziału w programie wykonywano następujące zadania : więcej