Archiwum dnia: 5 czerwca 2022

31 maja 2022r. „Światowy Dzień bez Papierosa”. Podsumowanie programów profilaktycznych oraz rozstrzygnięcie konkursów „Nie pal przy mnie, proszę…” i „Bieg po zdrowie”.

W II półroczu 2021/2022 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie realizowano programy profilaktyczne z zakresu profilaktyki antynikotynowej, przebiegające pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie.
W klasach trzecich realizowany był program „Nie pal przy mnie, proszę…”, zaś czwartoklasiści uczestniczyli w programie „Bieg po zdrowie”. Programy te miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, wdrażanie profilaktyki uzależnień oraz kształtowanie prawidłowych postaw prospołecznych. Realizacja programów zakończyła się konkursami plastycznymi, dedykowanymi ich uczestnikom. W klasach trzecich przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Nie pal przy mnie, proszę…”, zaś w klasach czwartych konkurs „Bieg po zdrowie”. Konkursy zaplanowano w ramach realizacji szkolnego programu „Recepta na zdrowie”, finansowanego przez Gminę Miejską Hrubieszów.
Komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Orłowska, p. Ewa Filipowicz-Sidorczuk, p. Sylwia Wojak, p. Ilona Winogrodzka, p. Anna Czernysz, p. Monika Anigacz po ocenie prac konkursowych nagrodziła następujących uczniów: więcej

,,Debata” rekomendowany program profilaktyki

W dniu 02.06.2022r. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.  Zajęcia prowadzone były w każdej klasie po trzy godziny dydaktyczne. Program ,,Debata” ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości.

Prowadzący zajęcia w sposób merytoryczny, a jednocześnie przystępny dla uczniów, przedstawili problemy związane ze spożywaniem alkoholu, z naciskiem na wzmacnianie postaw pro-abstynenckich. Młodzież chętnie brała udział w ćwiczeniach, zadaniach, dzięki którym miała możliwość nabywania wiedzy potrzebnej w przyszłości w dokonywaniu właściwych wyborów (bycia trzeźwym). Warsztaty pouczyły młodzież jak cienka jest granica między trzeźwym życiem, a uzależnieniem, ukazały zasłyszane opinie o faktach i mitach, które związane są z używkami. więcej

Podsumowanie programu ,,Znajdź właściwe rozwiązanie”

W dniu 02 czerwca 2022r. odbyło się podsumowanie realizowanego programu profilaktyki palenia tytoniu ,,Znajdź właściwe rozwiązanie”,  który prowadzony był pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie.

Program skierowany był do uczniów klasy szóstej i realizowany w formie pięciu warsztatów, którego głównym celem było zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości palenia papierosów, kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich, rozwijanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Podczas zajęć poruszane były tematy integracji grupowej, funkcjonowania ludzkiego organizmu, prawidłowego żywienia, asertywnych zachowań, rozpoznawania odczuć, umacniania poczucia swej wartości.

Realizowany program został podsumowany konkursem ,,Znajdź  właściwe rozwiązanie”, którego laureatami zostali: więcej