Archiwum dnia: 18 maja 2022

Protokół z wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie

Dnia 13 maja 2022r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyborach uczestniczyli uczniowie klas od 4 do 7. Komisja wyborcza przeliczyła głosy i po zweryfikowaniu ocen z zachowania ustalono następujący skład Rady SU:

Przewodniczący Rady SU: Karolina Jasińska

Zastępcy Przewodniczącego SU:
Wiktoria Zając, Marcin Lackowski więcej

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie

Inaczej niż zwykle rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Patrona naszej szkoły, Bolesława Prusa.

Choć właściwe uroczystości odbywać się będą 19.05 2022r. to już dzisiaj, czyli 18.05.2022r. uczniów odwiedził nie tylko sam Patron, ale i postaci z jego niektórych książek.

Prus sam mówił o sobie, Izabela Łęcka narzekała na swój los, ale spacerowała ze swoim powieściowym towarzyszem, Stanisławem Wokulskim. Trzech Faraonów, przybliżyło swoje dzieje i historię  panowania w starożytnym Egipcie, a Antek z Rozalką opłakiwali swoje trudne życie.

We wszystkie postaci wcielili się uczniowie klasy 7a oraz ich młodsi koledzy z klasy 2b. Prezentowali się oni w kostiumach charakterystycznych dla bohaterów lektur, a przygotowanych z pomocą Rodziców. więcej

XI Tydzień Świadomości Czerniaka #NIEspieczRAKA

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym komunikatem oraz do obejrzenia krótkiego materiału filmowego, dotyczącego profilaktyki nowotwora skóry.
Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie. więcej

Wiosna – Kraków – Zator

Jak wiosna, to przyroda. Jak przyroda to wycieczka a jak wycieczka to do Krakowa i Zatoru właśnie…

Taki oto cel obraliśmy sobie wyjeżdżając na szkolną wycieczkę dnia 16.05.2022.

Przygotowania szły pełną parą, a i oczekiwania były wielkie bo przecież od długiego czasu nasze wycieczkowe plany niweczyła pandemia. Dlatego też teraz wszyscy zmobilizowaliśmy się, by miło i pożytecznie spędzić ze sobą czas i tak się stało.

Piękny, pouczający spacer po Krakowie z obowiązkową wizytą u wawelskiego smoka no i sztandarowe zabytki tej perły naszej kultury.

Jednak wszyscy z wielkim entuzjazmem czekali na drugi dzień wycieczki i wizytę w Energylandii  w Zatorze. więcej