Archiwum dnia: 13 kwietnia 2022

Dęby Katyńskie- Łańcuch Pamięci Kolejnych Pokoleń

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. B. Prusa w Hrubieszowie włączyła się do wspólnego upamiętnienia Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Apel ku czci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbył się przy Dębie, który został poświęcony pamięci ppłk. Jozefa Skrobiszewskiego –oficera Wojska Polskiego, hrubieszowskiego lekarza, działacza społecznego i patriotycznego.
Uroczystość miała miejsce 13 kwietnia 2022 roku o godz. 12.00, w Parku Miejskim w Hrubieszowie w obecności Burmistrza Miasta Hrubieszowa Pani Marty Majewskiej.
Uczniowie wraz z opiekunami w asyście Pocztu Sztandarowego Szkoły oddali Hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej poprzez złożenie kwiatów, zapaleniu znicza i uczczenie Pamięci Bohaterów minutą ciszy. więcej

Klasa 7a w Muzeum Auschwitz-Birkenau

W dobie światowej zawieruchy, wojennych niepokojów chyba i my musimy szybciej dorastać; rozwijać swoją świadomość na temat świata współczesnego. Ważnym jest fakt, że rzeczywistość możemy bardziej poznać, mając wiedzę na temat przeszłości.

I właśnie w tym duchu, poznania przeszłości, kart historii, które niestety, często  odkrywają czarne strony ludzkości, zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Klasa 7a wybrała się do tego miejsca pamięci dnia 12.04.2022.

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizowania zagadnień wychowawczych dotyczących poznawania historii Polski oraz kultywowania pamięci o przeszłości Narodu Polskiego.

Czas, który spędziliśmy w Oświęcimiu, nauczył nas wiele. więcej

SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,

radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,

wielu wspaniałych chwil w gronie rodzinny i bliskich.

Niech ten szczególny czas przyniesie wyciszenie,

wytchnienie oraz umocnienie.

Radosnych świąt życzy