Archiwum dnia: 7 marca 2022

Kolejny sukces Pawła Gumieniaka

Po sukcesie w Konkursie Kuratoryjnym z Biologii, Paweł osiągnął kolejny sukces, tym razem  w  XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady  „Promocji Zdrowego Stylu Życia” Polskiego Czerwonego Krzyża. W dniu 3 marca 2022 odbył się etap rejonowy tego konkursu, a  Paweł Gumieniak zajął I miejsce i uzyskał awans do etapu okręgowego.

Bardzo serdecznie GRATULUJEMY I ŻYCZYMY  DALSZYCH SUKCESÓW! więcej

Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów, organizowanych z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu”

W miesiącu lutym 2022r. ogłoszono konkursy plastyczne, związane z obchodami „Dnia Bezpiecznego Internetu”, przebiegającego pod hasłem #Działajmyrazem. Konkursy zostały skierowane do uczniów
w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III oraz IV-VII) oraz zespołów klasowych (klasy IV-VIII).
Celem przeprowadzonych konkursów było kształtowanie
i propagowanie prawidłowych postaw uczniów jako użytkowników Internetu oraz zapobieganie zagrożeniom, związanym
z nieumiejętnym korzystaniem z sieci i urządzeń technologicznych. Prace oceniła komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Filipowicz-Sidorczuk, p. Sylwia Wojak, p. Dorota Orłowska, p. Ilona Winogrodzka, p. Anna Czernysz. Nagrodzono i wyróżniono następujących uczniów:
Konkurs plastyczny „Bezpiecznie korzystam z Internetu”, kategoria klasy I-III
I miejsce: Julia Wiśniewska, kl. IIIa
II miejsce: Zuzanna Korneluk, kl. Ia
III miejsce: Adriana Kowalczuk, kl. IIa
Wyróżnienia: więcej

Ogólnopolski konkurs „W TANDEMie siła! Profilaktyka uniwersalna w domu i w szkole”

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w konkursie, którego organizatorem jest firma Tandem-warsztaty pedagogiczne, profilaktyka uniwersalna( www.TANDEMwarsztaty.pl). Celem konkursu jest promocja profilaktyki uniwersalnej propagującej bezpieczeństwo w domu i w szkole.
W konkursie na stworzenie gry planszowej/karcianej o tematyce profilaktycznej reprezentują nas siostry: Gabriela Osmańska z klasy IVb oraz Martyna Osmańska z kl. VIIIc. Bardzo pomysłowa gra, którą stworzyły Gabrysia i Martyna, zgodnie z wymogami konkursowymi, przed wysłaniem do organizatora konkursu, została przetestowana na godzinach wychowawczych w klasach, w których uczą się uczestniczki konkursu, czyli w klasie IVb oraz VIIIc. Rozgrywki z wykorzystaniem gry okazały się bardzo pasjonujące a jednocześnie pouczające w kwestii zapobiegania uzależnienia od środków psychoaktywnych. W bieżącym tygodniu, gra zostanie przesłana do organizatora konkursu, realizatora wspaniałych warsztatów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży( o czym mogliśmy się przekonać goszcząc TANDEM w naszej szkole). więcej