Archiwum dnia: 15 września 2021

Hrubieszowscy modelarze na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie w dniach 11-12 września 2021 r. uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1C, F1Q w Pilszczu.
W zawodach startowało ponad siedemdziesięciu zawodników z klubów z całej Polski. UKS „Jedynka” reprezentowało 4 sportowców: Kacper Hołuj, Paweł Gumieniak, Piotr Wielosz-Hałasa oraz instruktor Leszek Kryszczuk.
Nasi modelarze wystartowali w klasach: klasa modeli F1A (szybowce) Piotr Wielosz-Hałasa, Paweł Gumieniak oraz instruktor. Ogromnego pecha miał Paweł, któremu po trzeciej kolejce lotów, model szybowca odleciał ponad 4 km od linii startu, przez co zawodnik nie wystartował w następnych kolejkach lotów. W klasie modeli F1B (modele z napędem gumowym) instruktor Leszek Kryszczuk oraz w klasie modeli F1Q (model z napędem elektrycznym) Kacper Hołuj.
86 Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających UKS „Jedynka” kończy tuż za podium na IV miejscu w punktacji generalnej. Pozostałe lokaty: I miejsce Gliwice II miejsce Białystok i III miejsce Suwałki.  więcej

W rytmie rap…

W niecodzienny sposób mieliśmy okazję dnia 8.09.2021r. bawić się i uczyć jednocześnie. Spotkanie profilaktyczne, w którym braliśmy udział, otworzyło nam oczy na wiele problemów i sytuacji, z którymi spotykamy się na co dzień, ale w pędzie dnia nie zwracamy na nie uwagi. Mowa była o przemocy, o odrzuceniu i odosobnieniu, które są wszechobecne, ale my staramy się tego nie dostrzegać. Każdy uczestnik miał możliwość wejrzenia w samego siebie, zapytania się czy poświęca czas właściwym sprawom, czy przypadkiem rzeczy materialne nie przysłaniają nam drugiego człowieka a czasem i nas samych. więcej

Regulamin konkursu plastycznego pt.„ Mediacja sposobem na konflikt”

1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, osoba odpowiedzialna za organizację konkursu: Marta Kuczyńska, opiekun Szkolnego Klubu Mediatora.

2. Patronat konkursu

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Hrubieszowa Pani Marty Majewskiej oraz pod patronatem honorowym Prezesa Sądu Rejonowego w Hrubieszowie Pana Adama Pisiewicza

3. Cele konkursu

1. Popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat mediacji, jako konstruktywnego sposobu rozwiązywania konfliktów i sporów.
  2. Promowanie mediacji i kształtowanie wśród uczniów pozytywnego wizerunku mediacji, w tym mediacji rówieśniczych.
  3. Zachęcenie uczestników konkursu do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji’2021. więcej