Archiwum dnia: 19 kwietnia 2021

Akcja Żonkile – Łączy Nas Pamięć

W poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r., przypada 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jak każdego roku, Szkolne Koło Wolontariaty również przyłączyło się do obchodów upamiętniających powstanie.

W ramach akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, wolontariusze przygotowali gazetkę ścienną oraz papierowe żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Nauczyciele jak również uczniowie, zapoznali się z materiałami opracowanymi przez zespół Muzeum Polin.

Ze względu na pandemię, większość aktywności wokół akcji przenosiła się do internetu. Do akcji Żonkile mogą dołączyć wszyscy, z każdego miejsca na świecie, przypinając wirtualny żonkil, oglądając wideo-spacer, słuchając debaty czy koncertu. więcej