Archiwum dnia: 15 marca 2021

Pi rządzi na polskim

Czy na języku polskim można rozmawiać o liczbie Pi? Czy można świętować dzień liczby Pi? Oczywiście, że tak. Przekonali się o tym uczniowie klas 8, którzy 15 marca realizowali temat: Pi rządzi na polskim. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o liczbie Pi, a także ćwiczyli swoje umiejętności polonistyczne (doskonała rozgrzewka przed egzaminem próbnym). więcej

Święto liczby PI

Z okazji święta liczby PI uczniowie klas pani Edyty Miller-Wiatrowskiej i Moniki Jakoś-Wór przygotowali potrawy w ramach konkursu „Matematyczne PIchcenie” ?. Uczniowie zaskoczyli nas swoją kreatywnością, aż chciało się jeść ?.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone wkrótce.
Efekty pracy uczniów przedstawiamy na poniższym filmiku.

Światowy Dzień Matematyki

W ramach Światowego Dnia Matematyki w naszej szkole został ogłoszony konkurs na plakat/wiersz/filmik promujący matematykę. Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie:)
Wyniki konkursu:
I miejsce: Patrycja Kotko klasa 1a
II miejsce: Krystian Szymczuk klasa 3c
III miejsce: Paula Wilczyńska klasa 3a
Wyróżnienia: więcej

Badanie ankietowe

Szanowni rodzice!

Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Pediatrii i Gastroenterologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pod kierunkiem dr n. med. Pauliny Krawiec realizuje badania dotyczące „Wpływu ekspozycji na ekrany urządzeń elektronicznych na zachowania prozdrowotne w wieku rozwojowym”. Projekt ma charakter naukowy. Badanie ma na celu sprawdzenie wpływu czasu spędzonego przed ekranami urządzeń elektronicznych na parametry takie jak: masa ciała, wzrost, jakość i długość snu, aktywność fizyczna, nawyki żywieniowe. Badanie polega na anonimowym, dobrowolnym uzupełnieniu ankiety elektronicznej składającej się z krótkich, w większości, zamkniętych 45 pytań (czas wypełniania ankiety zajmie ok. 15 min.)