„Edukacja z wojskiem”, czyli wspólne działania MEN i MON na rzecz bezpieczeństwa

Dnia 20.05. 2024 r w uczniowie klasy 7 mieli możliwość realizacji pilotażowego programu „Edukacja z wojskiem”. Program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej

Celem programu było zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiednich postaw wobec zagrożeń, a także przekazanie wiedzy na temat reagowania w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo uczniowie mieli szansę nauczyć się bezpiecznego poruszania się po Internecie oraz krytycznego podejścia do informacji online.

Zajęcia, trwały trzy godziny, dostosowane były do wieku oraz zainteresowań uczestników. Bardzo dziękujemy za przekazanie profesjonalnej wiedzy teoretycznej i praktycznej żołnierzom 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie. Na zakończenie programu każdy z uczestników odebrał podziękowanie, a dyrektor szkoły certyfikat potwierdzający udział uczniów w ciekawej lekcji w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.