Archiwum dnia: 14 września 2022

Wspomnienia o Królowej Elżbiecie II

Nauczyciele pracujący w bibliotece szkolnej przygotowali na korytarzu wystawę upamiętniającą Królową Elżbietę II – najdłużej panującą monarchinię w historii Wielkiej Brytanii. Ta wyjątkowa władczyni w tym roku obchodziła Platynowy Jubileusz – 70 lat panowania. Była świadkiem najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce na świecie
na przełomie XX/XXI w. Warto tutaj wspomnieć, że w 2019 r. uczniowie z klasy 7 b  napisali list do Jej Wysokości zawierający życzenia bożonarodzeniowe. Po kilku tygodniach otrzymaliśmy odpowiedź z Pałacu Buckingham! Ponadto, w kwietniu tego roku uczniowie p. Ilony Winogrodzkiej brali udział w projekcie językowym  pt. „Królowa Elżbieta II”, który miał na celu przybliżyć uczniom sylwetkę Królowej.