IV edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Mediacja sposobem na konflikt”-wręczenie nagród

W dniu 16.10.2024r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, podsumowano IV edycję konkursu, mającego na celu propagowanie idei mediacji i mediacji rówieśniczych wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Wzorem lat ubiegłych, wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa, Pani Marty Majewskiej oraz Prezesa Sądu Rejonowego w Hrubieszowie, Pana Adama Pisiewicza.
W IV edycji konkursu pt. „Mediacja sposobem na konflikt” nagrody zdobyli następujący uczniowie:
Szkoły podstawowe
I miejsce: Łucja Dorman, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie
II miejsce: Hanna Lipska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie
III miejsce: Lena Mizerska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mirczu
Wyróżnienia:
1.Wiktoria Zygmunt, Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju
2.Lena Barańczuk, Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie
3. Jagoda Szczepanik, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie
Szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce: Oliwia Romanowicz, Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
II miejsce: Agnieszka Flak, I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława w Hrubieszowie
III miejsce: Aleksandra Palichleb, II Liceum Ogólnokształcące, im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie
Wyróżnienia:
1.Wiktoria Szkałuba, I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława w Hrubieszowie
2.Ewelina Tyrka, Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
3.Mateusz Rębecki-Pawlos, Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
Wyróżnienia specjalne mediatorów rówieśniczych otrzymali:
1.Tyberiusz Jędruszczak, Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie
2. Wiktoria Pliszka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie
3. Nikola Pietryna, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie
Podziękowania za ufundowanie nagród i upominków. kierujemy do Gminy Miejskiej Hrubieszów oraz do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie.
Spotkanie podsumowujące konkurs plastyczny, zorganizowane w „Tygodniu Mediacji”, stało się także okazję do wręczenia Certyfikatów Mediatora Rówieśniczego dwudziestu czterem uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, którzy w okresie od września 2023r. do października 2024r. odbywali specjalistyczne szkolenie, przygotowujące ich do prowadzenia mediacji rówieśniczych w szkole, pod opieką dorosłego mediatora szkolnego.
Gratulujemy laureatom konkursu, ich Rodzicom i opiekunom z ramienia szkół. Trzymamy kciuki za nowych mediatorów rówieśniczych ze Szkolnego Klubu Mediatora SP1 Hrubieszów.
Organizator konkursu dla uczniów i szkolenia dla mediatorów rówieśniczych-Marta Kuczyńska